Новини

Як розраховується вартість опалення?

Обсяг спожитого тепла розраховують двома способами:

1/ згідно показань будинкового приладу обліку теплової енергії ;

2/ за нормами споживання з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.

У будинках, де встановлено лічильник, оплата розраховується наступним чином: шляхом помноження вартості однієї гігакалорії тепла на кількість гігакалорій, які використовувала квартира (вартість гігакалорій * кількість гігакалорій).

Для обчислення кількісті спожитого однією квартирою тепла, загальна кількість калорій згідно показань будинкового лічильника тепла, розподіляється пропорційно опалювальної площі всіх квартир в будинку, та розраховується по кожній квартирі згідно з її площею.

Інформація про ціну гігакалорії і нормативи нарахування розміщена на сайті ККП «Маріупольтепломережа» за посиланням     https://u.to/h4MFGw

Наприклад, кількість Гкал, яка була витрачена на опалення мешканців всього будинку, становила 66,019 Гкал. Опалювальна площа на мешканців будинку становить 2929,07 кв.м. Розрахунок буде виглядати так:

66,019 Гкал/ 2929,07 кв.м.*1683,25(тариф) = 37,939 грн. за 1 кв.м. опалювальної площі

За квартиру площею 49, 1 кв. м нарахування будуть

49,1*37,939=1862,80 грн

 У будинках, де лічильник не встановлено – площа (кв. м) * тариф * коефіцієнт (включаючи середньомісячну температуру і фактична кількість днів надання послуги).

Температурний коефіцієнт розраховується фахівцями підприємства кожен місяць,  враховує відхилення фактичних показників температури зовнішнього повітря від врахованих у діючих тарифах (+ 2,2 °С)  на підставі  інформації  Маріупольської гідрометеорологічної обсерваторіі про середньомісячну температуру (у січні вона склала -1,2 °С). Наприклад, у січні 2021 коефіцієнт склав 1,213, відповідно, вартість послуг підприємства за січень 2021 р. склала 49,34 гривень / 1м2 з урахуванням коефіцієнту фактичної температури зовнішнього повітря.

Урахування пільг та субсидій.

Розрахунок пільг та субсидій проводить Департамент соціального захисту населення міської ради  відповідно до “Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі”, затвердженим Постановою КМУ № 373 від 17.04.2019 року.

Підприємство враховує пільги та субсидії тільки у грошовій безготівковій формі у сумі, яка перераховується на рахунок підприємства та зараховується на особисті рахунки отримувачів. Пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі, які абоненти отримують на банківську картку,  самостійно спрямовується одержувачами на оплату рахунків. Зазначаємо, що суми пільг та субсидій підприємство отримує 18-19 числа поточного місяця за попередній розрахунковий період.

Інформуємо, що тарифи, що враховуються  ККП «Маріупольтепломережа» в поточному опалювальному сезоні 2020-2021 рр.,  затверджені рішенням виконавчого комітету Маріупольської міської ради від 30.01.19 № 39 «Про встановлення тарифів на  теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води за категоріями споживачів ККП ММР «МАРІУПОЛЬТЕПЛОМЕРЕЖА».

Тарифи за послуги підприємства не змінилися та становлять:

–      на послуги з централізованого опалення для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1683,25 грн/Гкал (з ПДВ);

–      для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 40,68 грн за 1 м2 за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення.