Участь «Маріупольтепломережі» у програмі «Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання»

У рамках участі «Маріупольтепломережі» у програмі «Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання» пройшли SKYPE конференції з координаторами та консультантами організації за участю фахівців підприємства та представників Маріупольської міської ради . 
Місто Маріуполь подало заявку на участь у програмі після запуску зазначеної програми у жовтні 2019р. Заявка від Маріуполя була серед семи заявок визначених НЕФКО пріоритетними, призначеними для негайної підготовки попереднього ТЕО, яке було розроблено на початку 2020р.
На теперішній час, на етапі розробки остаточного техніко-економічного обґрунтування, у програмі підтримки теплопостачання в Україні беруть участь місто Бориспіль та місто Маріуполь.
Основна ідея проєкту у Маріуполі – це використання скидного тепла одного з двох металургійних комбінатів – «Азовсталь» або «ММК ім. Ілліча». Скидне тепло використовуватиметься на територіях, які знаходяться поблизу від металургійних комбінатів. Для потреб централізованого теплопостачання пропонується використовувати пару, великі обсяги якої на обох комбінатах зараз просто скидаються в атмосферне повітря.
На території поруч із МК «Азовсталь» проєкт включає також конденсаційний економайзер для газового котла. Додатково, кошти можуть бути використані на заміну зношених трубопроводів та встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів). Період окупності в обох випадках становить близько п’яти років.
Представники НЕФКО запропонували об’єднання мереж центрального теплопостачання, яке може стати першим кроком для подальшого використання великих джерел генерації тепла на основі невикопного палива. Фахівці міжнародної програми зазначили, що існує значний потенціал використання ще більших обсягів скидного тепла. В довгостроковій перспективі цікавим було б будівництво заводу енергетичної утилізації відходів для генерації енергії шляхом спалювання твердих побутових відходів. Після впровадження запропонований проєкт матиме позитивний соціальний вплив в результаті підвищення якості послуг гарячого водопостачання та підвищення надійності послуг з опалення.