Будівництво твердопаливної котельні ОШ № 37

Для забезпечення теплопостачанням ЗОШ № 37, а також на виконання протокольного доручення міського голови підприємством «Маріупольтепломережа» ведуться роботи з переобладнання приміщень колишніх майстерень ЗОШ № 37 з пристроєм твердопаливної котельні потужністю 610 кВт (3 котла типу Logano фірми Buderus). Котельня працюватиме з незалежного контуру через пластинчасті теплообмінники, що дозволить продовжити термін експлуатації котельного обладнання. В якості палива буде використовуватися біопаливо власного виробництва (дрова, відходи деревини, деревна тріска).

На сьогоднішній день підприємством «Маріупольтепломережа» витрачено близько 950,0 тис. грн. власних коштів, в тому числі на проектні роботи, придбання основного і допоміжного обладнання, реконструкцію приміщення і т.д.

Рішення встановити котли, що працюють на біопаливі, було прийнято після аналізу роботи котелень Депо-3 та ЗОШ № 46 сел. Старий Крим, які в опалювальному сезоні 2011-2012 р.р. працювали на зазначеному виді палива. Вартість біопалива власного виробництва – 340,0 грн. за 1 тонну, що значно нижче вартості традиційних енергоресурсів для твердопаливних котлів, так, наприклад, вартість 1 тони вугілля становить – 1833,0 грн. Скорочення витрат на придбання палива дозволило підприємству заощадити більше 600,0 тис. грн. за попередній опалювальний період і вирішити питання утилізації сухостою в межах міста Маріуполя, так як раніше він просто вивозився на звалище.

Разом з тим, деревина як енергоносій є екологічно чистішим, ніж газ і, тим більше, вугілля. В процесі спалювання деревного палива виділяється нешкідливий СО2. Використання котлів, що працюють на біопаливі, дозволяє поліпшити екологічні показники шляхом зниження шкідливих викидів в атмосферу, так як зниження обсягів споживання «брудних» видів палива благотворно відбивається на складну екологічну ситуацію в місті. Крім того, дане джерело теплової енергії є відновлюваним.

Зокрема економічного, екологічного ефектів робота в зазначеним напрямку сприяє реалізації Положень Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Підприємство «Маріупольтепломережа» не збирається зупинятися на досягнутому, тому що знос обладнання, застаріла технологія, низька рентабельність, жорстке екологічне регулювання – основні чинники, що становлять основу для необхідності реконструкції решти вугільних котелень.